
Što će biti početkom ožujka, slijedi novo poskupljenje hrane?

Nakon što je međustopa PDV-a na ulja, masti, šećer i dječju hranu ponovo podignuta s 10 na 13 posto, trgovci su, putem reklamnih letaka, i ovoga puta kupce uvjerili da cijene neće dizati.
Što će biti nakon toga, zapravo nitko ne zna. Trebamo li se pripremiti na novi val poskupljenja hrane, pitaju se mnogi.
''Određena pojeftinjenja zapravo su rezultat božićnih akcija i popusta, pa ovomjesečno stanje cijena treba promatrati i kroz tu prizmu. Bit će stoga vrlo zanimljivo vidjeti kako će se zaključiti cijene u siječnju i veljači, hoće li se nastaviti trendovi pojeftinjenja'', rekli su s nezavisnog portala
S druge strane, sindikati kontinuirano upozoravaju da pojeftinjenja nisu onakva kako se najavljivalo. Podsjetimo, nakon ulaska u EU, kada su ukinute uvozne carine koje su za neke namirnice iznosile i do 40 posto, očekivala su se veća pojeftinjenja hrane, no od toga nije bilo ništa.
Poskupljuje i struja?
Nakon što je Vlada odlučila sve do 2016. godine proračun krpati i uzimanjem dobiti iz javnih poduzeća, pa tako i HEP-a, opravdano se postavlja pitanje s kojim će novcem HEP, u koji Vlada istovremeno polaže najveće investicijske nade, ulagati, piše
Ništa manje važno nije niti pitanje hoće li svoj danak platiti građani i poduzetništvo, koje je niti godinu dana nakon što je i Vlada Jadranke Kosor sredinom 2011. godine HEP-u uzela polovicu dobiti, dočekalo poskupljenje struje od 20 posto.
Koliko će Vlada Zorana Milanovića uzeti HEP-u, da li dio ili cijelu dobit, još nije poznato, a iz HEP-a ne želi još ništa komentirati.
















