
Kristijan je otišao iz HBOR-a zbog sukoba unutar Vlade?

Devet plaća za devet mjeseci, plus još 12 plaća sa tih istih devet mjeseci. Porezni obveznici će toliko platiti ultra kratki mandat mladog, sada već bivšeg šefa HBOR-a, Vladimira Kristijana. Unatoč činjenici da odlazi svojevoljno, otpremninu od 300.000 kuna omogućuje mu managerski Ugovor. Ministar Gordan Maras, koji je član Nadzornog odbora HBOR-a, takav Ugovor ne odobrava.
"To pitajte ministra Lalovca koji je nadležan za taj Ugovor i koji je s njim i potpisao Ugovor o radu. To nije ingerencija Nadzornog odbora, nego predsjednika istog. No, slažete se da je nezgodno da netko dobije otpremninu nakon samo devet mjseci rada. Apsolutno se slažem, i ne da je nezgodno, nego je ta odredba ostala od prije", rekao je ministar poduzetništva i obrta Gordan Maras.
Lalovac kaže da će se o slučaju oglasiti uskoro nakon sjednice Nadzornog odbora. Iako je Kristijan dobio manju otpremninu nego stari šef HBOR-a Anton Kovačev, jedna stvar sasavim je nelogična - zašto je Kristijanu omogućeno da potpiše ovakav Ugovor - povoljan za njega, a nepovoljan za one koji ga plaćaju - građane RH.
Iako sam Kristijan kaže da odlazi svojevoljno, prema informacijama kojima raspolaže RTL Danas, dio ministara u Vladi bio je izuzetno nezadovoljan s njegovim radom jer je aktivnost HBOR-a u njegovom mandatu u smislu kreditiranja poduzetnika bila značajno usporena.
Čini se da je mladi manadžer s političarima dogovorio odlazak koji je skupo plaćen. Navodno iza svega stoji i sukob ministara. Neki su smatrali da je Kristijanov konzervativniji kriterij kreditiranja neprimjeren razvojnoj banci.
Dobre menadžere iz privatnog sektora teško je naći i otpremnine u Ugvorima su neizbježne. Međutim, nakon samo devet mjeseci i svojevoljnog odlaska dobiti 12 plaća ekstra - tako se to baš i ne radi.





















